Leyland

Leyland Trade od prawie stu lat zajmuje się produkcją wysokiej klasy farb dla profesjonalistów. Założona w 1922 w angielskim Leyland, firma szybko stała się liderem rynku i jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek farb w Wielkiej Brytanii. Potwierdzeniem niezawodności produktów są prestiżowe wyróżnienia: Królowej Brytyjskiej oraz Superbrands.

Firma od początku wyznacza trendy w technologii produkcji farb, a pierwszy wypuszczony na rynek produkt – Leytex – do dziś jest bestsellerem. Od 2008 r. Leyland należy do międzynarodowego koncernu PPG, światowego lidera w produkcji farb i lakierów.Od 2017 r. produkty marki Leyland Trade dostępne są również w Polsce, w sieci Castorama.
 
Leyland Trade oferuje szeroką gamę profesjonalnych produktów do malowania wnętrz,
o doskonałej sile krycia i wysokiej wydajności.
                    

Historia marki


 

Założona w 1922, w średniej wielkości mieście Leyland w hrabstwie Lancashire, Leyland Paints była jednym z pierwszych producentów farb emulsyjnych w Zjednoczonym Królestwie. Pojawienie się na rynku Leytex, flagowego produktu marki, zrewolucjonizowało technologię produkcji farb.

Podczas II wojny światowej większość produkcji przeznaczona była na potrzeby Brytyjskich Sił Zbrojnych i rządu.

W 1960 r. firma otrzymała prestiżowe wyróżnienie Królowej Brytyjskiej, potwierdzające najwyższą jakość produktów.

W połowie lat 60., w wyniku intensywnego rozwoju i obecności na rynkach zagranicznych, liczba pracowników wzrosła do tysiąca. W tym czasie Leyland stała się spółką notowaną na giełdzie.

W połowie lat 80. produkcja farb przeniosła się z Leyland do Birstall w hrabstwie West Yorkshire. Fabryka wraz z otaczającymi ją terenami zajmuje 25 hektarów, a powierzchnia magazynowa 350 tys. metrów kwadratowych. Jest to jeden z największych terenów przeznaczonych pod produkcję farb w Europie.

W 2008 r. firma stała się częścią międzynarodowego koncernu PPG Industries.

W 2009 r. Leyland Trade został wyróżniony przez Superbrands jako jedna z 500 najsilniejszych brytyjskich marek. Doceniono jakość jego produktów, wiarygodność i dobrą reputację.
 

Wartości

Misją firmy jest dostarczanie specjalistom niezawodnych produktów wykończenia wnętrz. Leyland nieustannie pracuje nad podnoszeniem standardów jakości i dbałości o środowisko.

Nasze marki