Leyland

Jak przygotować podłoże pod malowanie
Przygotowanie podłoża – ścian, sufitów – wewnątrz pomieszczeń to równie ważny etap remontu, jak samo malowanie. Może mieć ogromny wpływ na finalny efekt, dlatego nie warto oszczędzać na nim czasu.

Po pierwsze, sprawdź przyczepność starej powłoki malarskiej. Możesz do tego celu użyć taśmy malarskiej. Paski taśmy o długości około 30 cm przyklej w kilku różnych miejscach na ścianach i suficie, a następnie energicznie je zerwij. Jeżeli taśma nie oderwała starej powłoki, podłoże jest nośne i nadaje się do malowania.
 
Po drugie, sprawdź chłonność powierzchni, zwilżając ją np. gąbką nasączoną wodą. Jeżeli woda wchłonęła się od razu, podłoże należy zagruntować rozcieńczonym gruntem dyspersyjnym. Natomiast gdy woda spływa po ścianie, oznacza to, że podłoże nie jest chłonne i możesz rozpocząć malowanie.
 
Koniecznie upewnij się też, że malowane powierzchnie są czyste. Zanieczyszczenia, takie jak kurz, tłuszcz, plamy po zaciekach czy dymie papierosowym, znacznie osłabiają przyczepność farby. Zabrudzenia takie należy zmyć wodą z detergentem, a następnie czystą wodą. Tak umyte i przygotowane podłoże można zacząć malować.

Nasze marki